Por Alejandro Basulto
23 noviembre, 2020

Esta danza ocurrió en su boda, y a través de ella quiere generar conciencia sobre esta enfermedad en todo el mundo.

Scooter Hightower, son zamanlarda çok yoğun ve heyecan verici günler yaşadı. Birkaç hafta önce evlendi ve düğünü için annesiyle dans etmeye karar verdi. Normalde fazla bir beklenti veya sürpriz yaratmayan, ancak onun durumunda son derece dokunaklı olan bir jest. Çünkü onu dünyaya getiren kadın ölümcül bir nörodejeneratif hastalık olan ALS’den muzdaripti . Aslında, son arzusu oğlunun ABD, Virginia, Arrington’daki evliliğine katılmaktı.

MNF Productions / Facebook

“Onun için gerçekten özel bir şey yapmak istedim çünkü ALS teşhisi konulduğunda, diğer tarafa gitmek istemeden önce hayatında iki şeyin olmasını bekliyordu, tabiri caizse (…)” Torununu bekliyordu, benim yeğenim ve şimdi altı ay, yedi ay dönüyor ve sonra düğünümüzü dört gözle bekliyordu.Düğünümüzde olmak istiyordu (…) Düğünümüzden önceki cumartesi gününe kadar bir şarkı seçmek zordu çünkü (.. .) Doğru şarkıyı bulmaya çalışıyordum. Aslında şarkıyı kız kardeşime göstermem gerekiyordu, böylece onu seçebilecektim çünkü kendi başıma yapamadım. “

Scooter Hightower söyledi WZTV

Düğünden bir gün önce bu adanmış oğul, Amerikalı sanatçı Thomas Finchum’un “Anneler” adlı şarkısında annesiyle dans etmeye karar verdi . Partide, annesini tekerlekli sandalyesinden kaldırmak ve daha sonra birlikte müzik eşliğinde dans etmeye başlamak için babasının yardımına ihtiyacı vardı . Birkaç dakika sonra, diğer tüm çocuklar da katıldı ve mevcut herkesin gözyaşlarının düşmesine neden oldu .

MNF Productions / Facebook

“Planım onu ​​sandalyeden kaldırmaktı. Ayağa kalkacak gücü yoktu. Babam onu ​​sandalyeden kaldırmama yardım etti. Onu tuttum. Onu ve dansı tutarken ve bir kez oturduğumuzda muhtemelen 30 saniye orada durduk. annesine sandalyesinde otururken, bütün çocukları ona yakın olmak için uzandı çünkü onun için özel bir an olmasını istiyordu.Aslında, etrafta bütün çocukları hiç olmadı.

Scooter dedi ki

Ne yazık ki, bu genç adamın annesi kısa bir süre sonra vefat etti. Bir hafta önce ALS’nin vücudundaki olumsuz sonuçlarının bir sonucu olarak dünyaya veda etti . Tennessee’de yaklaşık otuz yıldır sağlık görevlisi olduğu için çok iyi tanıdıkları, uyanışına da yansıyan tabutuna kiliseye 15 ambulans eşlik ediyordu .

Scooter, bugüne kadar tedavisi olmayan bu nörodejeneratif hastalık hakkında farkındalık yaratmak için onunla dans ederek videosunu paylaştı. Onunla, akrabalarıyla ve hepsinden önemlisi annesiyle aynı şeyleri yaşayan birçok aile var . Ve acısını görünür kılmak istiyor.

tokat escort

Puede interesarte