Вони прагнули захистити їх від хвороби, але ледь не коштували їм життя: 64 учні опинилися в лікарні після прийому ліків у школі

Por Krishna Medina
29 October, 2026

Спочатку виміряли їхній зріст. Потім, залежно від того, скільки таблеток їм належало отримати, декому дали три, іншим — дві, а ще іншим — лише одну.

Ідея полягала в тому, щоб допомогти їм залишатися здоровими в межах кампанії з профілактики та лікування шистосомозу в Державній науковій середній школі в Батагараві, штат Кацина, на півночі Нігерії. Однак невдовзі після прийому ліків щонайменше 64 учні почали почуватися зле: у них виникли блювання, біль у животі та запаморочення.

Учнів терміново доправили до лікарні загального профілю Ахмаді Рімі та лікарні матері й дитини Тураї Яр’Адуа в Кацині. Деякі прибули непритомними, повідомив Аувал Сані, медичний директор першої з цих лікарень.

Застосованим препаратом був празиквантел, який регулярно масово розповсюджують як профілактичний засіб у регіонах, де поширене зараження шистосомозом.

За даними поліції Кацинського штату, понад 700 учнів отримали лікування під час двох сеансів. Першій групі дали препарат у п’ятницю, 24 жовтня, і про жодні ускладнення не повідомляли, тоді як в учнів, яких лікували наступного понеділка, почали з’являтися симптоми.

За даними розслідування, багато учнів, як повідомляється, прийняли таблетки натщесерце, приблизно об 11:00 ранку. Опитані батьки й учні розповіли, що їм не давали їжі ні до, ні після прийому препарату.

Однак двоє лікарів, які поговорили з виданням на умовах анонімності, припустили, що могла статися передозировка. Один із них розповів, що деякі учні відчували такий сильний біль, що корчилися на підлозі. Однак влада не підтвердила цю підозру, і, якщо вона правдива, це було б серйозним звинуваченням, адже йшлося б про дітей.

Тим часом комісар з питань освіти Юсуф Сулейман Джібія запевнив громадськість, що усі постраждалі учні повністю одужали і що вже готуються до їхнього повернення на заняття. Він також пообіцяв розслідувати, що пішло не так.

Puede interesarte