Аріані було 26 років, і вона вже десять років користувалася тим самим кремом.


Вона навчалася на мистецькому факультеті, жила у Франції, а в підлітковому віці їй призначили місцевий стероїдний препарат через загострення екземи. Відтоді вона повторювала курс щоразу, коли екзема загострювалася, завжди під наглядом лікаря. Її шкіра ставала кращою, загострення поверталося, але ця схема працювала. Так тривало до 2017 року, коли шкіра почала дивно реагувати, а крем перестав діяти.


Аріане припинила ним користуватися. Те, що сталося далі, не було схожим на жодне попереднє загострення: за її словами, обличчя набрякло й укрилося жовтими кірками, а на руках і ногах також з’явилися виразки. Вона самостійно шукала інформацію і натрапила на термін: синдром відміни місцевих стероїдів. Це спірний діагноз, для якого не існує офіційних критеріїв, а лікарі не знають його точної причини.



Вона провела місяць замкнена у своїй кімнаті, не маючи змоги нікого бачити. Їй було огидно дивитися на власну шкіру, і вона згадує, що незнання того, що з нею відбувається, було виснажливим і жахливим.
